Choinka – pozytywka

10.12.2021 r. odbyło się kolejne spotkanie z programowania. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia trenerzy przygotowali dla naszych przedszkolaków niespodziankę. Dzieci otrzymały czekoladowe Mikołaje oraz jojo z logo zajęć Małego Inżyniera. Przedszkolakom ta niespodzianka bardzo się spodobała. Następnie podczas zajęć dzieci rozmawiały na temat świątecznego zwyczaju ubierania choinki. Trenerzy specjalnie dla nich przygotowali instrukcję dzięki, której dzieci zbudowały robota choinkę – pozytywkę. Do jego zaprogramowania użyły nowej płytki funkcyjnej czyli pentli. Dzięki niej podczas programowania robota dzieci mogły powtórzyć wielokrotnie dany fragment kodu. Mogły również ustawić konkretną ilość powtórzeń dodając płytkę ilości. Ostatecznie choinki przedszkolaków po zaprogramowaniu zmieniały kolory światełek, wirowały oraz grały wskazane melodie. Zajęcia bardzo podobały się przedszkolakom, którzy z dużym zaangażowaniem samodzielnie programowali swoje pozytywki.