Mali ratownicy

16 lutego w naszym przedszkolu po raz kolejny odbyły się zajęcia z dogoterapii. Leti – nowy piesek, chętnie przywitała wszystkich przedszkolaków. Zajęcia tradycyjnie rozpoczęły się od nakarmienia pupila. Głównym tematem zajęć była pierwsza pomoc.  Spotkanie to miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w przypadku nieobecności osób dorosłych. Była to doskonała lekcja – połączenie zabawy z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt – ratowanie życia.  Po tej lekcji dzieci już wiedzą, na czym polega ich rola w sytuacji, kiedy trzeba komuś pomóc. Należy zachować spokój, wezwać odpowiednie służby lub kogoś dorosłego i powiadomić o zdarzeniu. Oczywiście przedszkolaki poznały, a starszaki przypomniały sobie wszystkie numery alarmowe, które należy pamiętać.

Na dzieci czekało jeszcze jedno zadanie –  ułożenie puzzli przedstawiających różne pieski. Oczywiście każdy przedszkolak mógł także podczas spotkania uczesać pieska i uściskać na pożegnanie.

To było bardzo ciekawe spotkanie!