„Dzisiaj wielkie święto mamy,
świętujemy dziś z misiami,
Każdy misio cieszy się,
każdy dziś świętować chce.
Nim się z nimi pobawimy,
to je najpierw policzymy
            1,2,3,4,5
Pięć misiaczków mamy,
więc zabawę zaczynamy.”
W dniu 25 listopada wszystkie przedszkolaki uroczyście obchodziły Światowy Dzień Misia. W naszym przedszkolu obchodzenie tego święta to już tradycja. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, „Jadą, jadą misie”. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, zgadywanki, śpiewanie piosenek, misiowe tańce, degustacja ciasta w kształcie misia, a zerówka upiekła misiowe ciasteczka.
Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.