Kolejna lekcja programowania

W piątek 28 października, odbyły się kolejne zajęcia z robotyki oraz programowania. Na tych zajęciach pięciolatki zbudowały samochód terenowy, który wyposażony został w czujnik ruchu. Przedszkolaki miały za zadanie samodzielnie stworzyć dla niego podstawowy program, który musiał  zawierać prędkość, kierunek jazdy, czas i zatrzymanie, a następnie musieli rozbudować go tak, aby samochód zatrzymywał się jak coś zobaczy.  Astronauci dostali możliwość rozbudowania swoich samochodów lub dobudowania dla nich różnych elementów, dzięki czemu powstały: przyczepki, kwiatki, drzewa, ludziki. Dzieci bardzo szybko pracowały i miały tym razem dużo czasu na zabawę.

Od

Odkrywcy tego dnia zbudowali traktor, który sterowali joystickiem. Dzieci poznały nowe płytki – pętla i płytka z joystickiem. Poznali też zmienną – wartości zmieniają się samoistnie, kiedy poruszają joystickiem, czyli dzieci nie musiały same zmieniać ustawień. Zerówka była bardzo zadowolona z zajęć, dużo się na nich działo i musieli szybko pracować, aby czas na zabawę był długi.