27 września  w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Jabłka.  Tego dnia całe przedszkole przyszło ubrane na czerwono. W każdej z grup odbyły się różne konkurencje sportowe, były tory przeszkód z jabłkiem czy wyścigi. Oprócz tego na zajęciach dużo się działo, było kodowanie na macie z wykorzystaniem jabłek, dzieci doskonaliły umiejętność przeliczania, było segregowanie jabłek wg. koloru i wielkości oraz zostały stworzone prace plastyczne. Przedszkolaki sprawdzały jak wygląda jabłko w środku, utrwalały odmiany jabłek oraz poznały co można przygotować z jabłek w domowej kuchni.

Ten dzień zakończyliśmy sesją zdjęciową oczywiście z jabłkiem w roli głównej, były też pamiątkowe dyplomy czy odznaki z okazji tego święta.

ODKRYWCY

ASTRONAUCI