Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Rok szkolny 2023/2024 od początku obfituje w naszej szkole w wydarzenia. Jednym z nich były wybory do Samorządu Uczniowskiego.

Po ogłoszeniu terminu wyborów uczniowie chętni do działania na rzecz swoich kolegów i koleżanek musieli oficjalnie zgłosić swoją kandydaturę.

Jak wiadomo: „najtrudniejszy pierwszy krok…” Machina ruszyła!

Kampanię wyborczą dziesiątka najbardziej wytrwałych i zdeterminowanych młodych ludzi rozpoczęła od podbicia serc swoich przyszłych wyborców własnoręcznie zrobionymi plakatami wyborczymi.

Zdjęcia, hasła wyborcze, postulaty przyszłych członków Samorządu były wstępem do wartkich dyskusji na szkolnych korytarzach.

Kandydaci byli doskonale przygotowani!

Podsumowaniem kampanii był kiermasz wyborczy, na którym kandydaci zjawili się ze smakołykami domowej roboty, którymi częstowali wszystkich przybyłych uczniów, pamiętając oczywiście o tym, że to jednocześnie ostatnia szansa, żeby przekonać tych niezdecydowanych.

W atmosferze wzajemnego wsparcia, żartów i wymiany poglądów dotyczących szkolnego życia młodzież startująca w wyborach po raz ostatni zaprezentowała swoje postulaty wyborcze.

Po weekendowej ciszy wyborczej, w poniedziałek 25 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.

Lista wyborców, karty do głosowania, miejsca wydzielone do głosowania w ciszy i skupieniu, urna z godłem naszego kraju i zaangażowana komisja wyborcza – wszystko profesjonalnie i zgodnie z zasadami przeprowadzania „dorosłych” wyborów.

Wyniki zostały ogłoszone już następnego dnia, a nowy skład Samorządu Uczniowskiego od razu ruszył do pracy!

Wszystkim kandydatom dziękujemy za zapał i determinację! Gratulujemy!