Wyjazd do Straży Pożarnej.

W dniu 28.09. 2023 r. przedszkolaki odwiedziły Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach.

W trakcie wizyty dwie najstarsze grupy wzięły udział w zajęciach w sali edukacyjnej „Ognik”. W trakcie zajęć funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej przekazał dzieciom wiedzę oraz informacje dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Astronauci i Odkrywcy dowiedzieli się jak prawidłowo zaalarmować służby ratownicze o zaistniałym zagrożeniu, co to jest pożar, jakie są główne powody jego powstawania, jak się zachować, gdy go zauważymy, a także jak bezpiecznie opuścić zagrożone pomieszczenie.

Po przeprowadzonych zajęciach wszystkie grupy  przedszkolne  miały możliwość zobaczyć wóz strażacki wraz z całym wyposażeniem, sprzęt gaśniczy i strój, w jaki ubierają się do akcji, a nawet go przymierzyć. Dzieci zwiedzały także  pomieszczenia znajdujące się w remizie oraz były świadkami wezwania strażaków do akcji.

Strażacy bardzo ciekawie opowiadali o swojej pracy. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również pomagają w czasie powodzi, usuwają skutki wypadków samochodowych, sprzątają połamane przez wichury drzewa i czasami pomagają zejść z drzewa małym kotkom.

Serdecznie dziękujemy strażakom za przekazaną wiedzę.

Przed powrotem do przedszkola dzieci udały się do parku „Aleksandria” w Siedlcach. Spacerując po parkowych alejkach dzieci  poznały lepiej park oraz ku ich ogromnej radości odnalazły w nim plac zabaw.

Ten dzień na długo pozostanie w pamięci dzieci. Niektórzy po wizycie w staży  postanowili nawet zostać strażakami.