Co warto wiedzieć o Polsce?

„Co warto wiedzieć o Polsce?” taki temat towarzyszył przedszkolakom w obecnym tygodniu. Dzieci podczas zajęć wysłuchały legendy o Warsie i Sawie, poznały mityczną postać syreny, dowiedziały się o istnieniu innych polskich legend, poznały również herb Warszawy. W tym tygodniu poznały też niektóre potrawy regionalne, wykonały prace plastyczne i lepili pierogi z plasteliny ćwicząc przy tym motorykę małą. Na zajęciach dzieci zostały zapoznane ze strojami regionalnymi, m.in. ze strojem krakowskim, który się im bardzo spodobał. Podczas zajęć doskonaliły liczenie, utrwalały litery i cyfry, brały udział w zabawach muzyczno- ruchowych, korzystały ze sprzętu w ogrodzie przedszkolnym z racji dobrej pogody.