11 listopada 1918 r. to bardzo szczęśliwa data dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego też każdego roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.

11 listopada to ważne święto narodowe, dlatego nie mogło zabraknąć tego tematu również podczas zajęć przedszkolnych.   Panie rozmawiały z dziećmi o tym, czym są symbole narodowe, patriotyzm czy sama niepodległość. Co to oznacza, że żyjemy w niepodległym państwie? Jakie są polskie tradycje?. Przedszkolaki wykonały  prace plastyczne: godło, flagę Polski oraz kotyliony. Wzięły także udział w szkolnej akademii podczas której odśpiewały  hymn państwowy oraz wysłuchały pieśni patriotycznych. Na zakończenie uroczystości dzieci zjadły biało czerwone deserki, aby jeszcze milej wspominać ten dzień.