Zima jest coraz bliżej

W minionym tygodniu w przedszkolu realizowany był temat tygodniowy: „Zima jest coraz bliżej”. Podczas zajęć dzieci wysłuchały wielu opowiadań oraz doskonaliły umiejętność wypowiadania się na określony temat,  poznały oznaki nadchodzącej zimy. Maluchy dobierały samodzielnie ubrania do określonej pory roku, a starszaki utrwalały zdobytą do tej pory wiedzę na temat prawidłowego ubioru. Dzieci wykonały liczne prace plastyczne związane z zimą, bawiąc się przy tym doskonale. Wszystkie dzieci doskonaliły umiejętność przeliczania, odgadywały zimowe zagadki. Najbardziej ekscytujące były zabawy badawcze ze śniegiem -dzieci sprawdzały co się stanie, kiedy zostanie on w ciepłym pomieszczeniu, próbowały opisać czym jest śnieg, określały czy jest ciepły czy zimny. Dużo wycinały nożyczkami, układały puzzle, dzieliły wyrazy na sylaby, układały rytmy. Codziennie spędzały czas na świeżym powietrzu, korzystając z pięknej pogody.