Światowy Dzień Książki

23 kwietnia przypada Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Jest to doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.

                      Czy wiecie, że specjalnie na uczczenie tego dnia powstała Książkowy hymn?

Tekst hymnu to wiersz Włosek poety autorstwa Tadeusza Różewicza. Autor muzyki to Jan Kanty Pawluśkiewicz, polski kompozytor.

Posłuchajcie: https://www.youtube.com/watch?v=BCjRDBt3Gok&feature=share&fbclid=IwAR3B7kLNhaKCRCdt1jZAP-qYBaJ00psBbhBT30Hvn_1wTbP78VeklTRTPNA  

Ten dzień to nie tylko święto książek, ale również Praw Autorskich – czyli przepisów prawnych określających uprawnienia przysługujące autorowi.

Czytanie książek niesie za sobą wiele korzyści takich jak wzbogacanie słownictwa, rozwijanie wyobraźni, zdobywanie wiedzy i wiele innych, ale przede wszystkim sprawia wiele przyjemności i rozwiewa nudę.

Ograniczenia jakie przyniosło pojawienie się koronawirusa powinno sprzyjać sięgnięciu po jakąś ciekawą lekturę. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, to dziś macie okazję. Jeśli nie dla czystej przyjemności, to po to, aby wziąć udział w konkursie!

KONKURS

Uczniowie klas I- III

Zaprojektujcie zakładkę do książki, na której umieścicie cytat ( fragment) ze swojej ulubionej książki.

Pamiętajcie, aby podać jej autora oraz tytuł.

Uczniowie klas  IV-VIII

Zaprojektujcie plakat- reklamę książki, która zrobiła na Was niezapomniane wrażenie. Pamiętajcie, aby podać jej autora oraz tytuł.

Zdjęcia prac proszę przesyłać do 10 maja do p. Agnieszki Sobiczewskiej

Przewidziane są nagrody!!!