Podsumowanie drugiego tygodnia półkolonii.

Pierwszy dzień rozpoczął się od wyjazd do Łosic. Po drugim śniadaniu udaliśmy się do Straży Pożarnej. Dzieci z ciekawością oglądały wozy strażackie, ich wyposażenie, próbowały swoich sił z wężem strażackim oraz mogły wspiąć się na wyżyny na podnośniku strażackim. Strażacy ciekawie opowiadali o swojej pracy oraz przypomnieli zasady dzwonienia na numer alarmowy. Następnie udaliśmy się na Komisariat Policji, gdzie dzieci oglądały radiowóz oraz komendę wraz z celą. Dzieci otrzymały pamiątkowe odblaski. Potem miło spędziliśmy czas na placu zabaw oraz zjedliśmy smaczną pizzę.

Kolejnego dnia odbył się wyjazd do Farmy Iluzji. Zaczęliśmy od drugiego śniadania. Następnie czekała już na nas Pani przewodnik która oprowadzała nas po najciekawszych atrakcjach parku. Po zwiedzaniu udaliśmy się na obiad, a potem podzieliliśmy się na mniejsze grupy i każda ze swoim opiekunem ruszyła na dalsze zwiedzanie Farmy i szukanie najciekawszych zakątków. Dużą atrakcją dla dzieci były maskotki z Psiego Patrolu z którymi zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia. Na koniec wszyscy kupili sobie pamiątki.

Trzeciego dnia pojechaliśmy do centrum rozrywkowego „Arkabos” w Łukowie. Po drugim śniadaniu rozpoczęła się zabawa na Sali zabaw wśród kolorowych kulek, zjeżdżalni, różnych pojazdów, huśtawek i ogromnych klocków. Starsze dzieci zaczęły zabawę od nauki gry w kręgle, następnie dołączyli do przedszkolaków. Po wyczerpującej zabawie zjedliśmy pyszny obiad.

Czwarty dzień półkolonii rozpoczął się późnym popołudniem. Dzieci przyjechały do szkoły ze śpiworami, kocykami, piżamami i przytulankami gotowi na nocowanie w szkole. Zaczęliśmy od aktywności na placu zabaw. Po podwieczorku dzieci rozpoczęły eksperymenty chemiczne. Zrobiły: mydełka, pianko linę, gaśnicę. Na zakończenie odbył się efektowny pokaz ducha w butelce. Następnie dzieci zjadły kolację, przebrały się w piżamę, umyły zęby i rozpoczął się seans filmowy z popcornem.

Ostatni dzień półkolonii rozpoczął się od śniadania i zabaw na placu. Po małej rozgrzewce dzieci uczestniczyły w spotkaniu z alpakami. Na boisku rozpoczęły się również zabawy i różne atrakcje dla dzieci m.in. malowanie twarzy, gry zespołowe. Dzieci samodzielnie wykonywały duże bańki mydlane. Największą atrakcją dnia był ANIMEKBUS, czyli sala zabaw w autokarze. Na zakończenie wszyscy zjedli obiad – pizzę.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom półkolonii oraz ich Rodzicom za udział i współpracę.  To były bardzo intensywne  i  niezwykle ciekawe dwa tygodnie. Pozdrawiamy i zapraszamy za rok.

Wypoczynek  letni dla dzieci  i  młodzieży  w  formie półkolonii w 2021  r.  został  dofinansowany  ze  środków Funduszu  Składkowego  Ubezpieczenia  Społecznego  Rolników  w kwocie 375,00  zł na każdego z 40 uczestników.