Relacja z pierwszego tygodnia półkolonii !!!

W dniach od 2 do 13 sierpnia zorganizowaliśmy w naszej placówce półkolonie dla dzieci w wieku 3-10 lat. Zaplanowaliśmy dzieciom aktywny czas na świeżym powietrzu, chcieliśmy zainspirować ich do dbania o dobrą kondycję zdrowotną oraz nauczyć ciekawych i przydatnych umiejętności połączonych ze świetną zabawą.

Mamy nadzieję, że  to udało się w stu procentach.
Staraliśmy się urozmaicić czas naszym podopiecznym, dlatego większość zajęć odbywała się w plenerze na boisku lub na placach zabaw. Jak pogoda nie pozwalała korzystaliśmy z sali gimnastycznej i zamkniętych przestrzeni.

 

Pierwszy dzień rozpoczął się od zajęć integracyjnych. Po drugim śniadaniu dzieci zabrały się ostro do pracy.  Pomagały w przygotowaniu obiadu i deseru. Na zakończenie wykonały lizaki.

Trzeci dzień to wyjazd do Eurostrusia w Borzychach. Dzieci oglądały, głaskały, karmiły zwierzęta a także z wielkim zainteresowaniem słuchały informacji na ich temat. Aby nabrać sił zjadły kiełbaski z grilla i pieczony chlebek, po czym udały się na warsztaty z rękodzieła. Na zakończenie zakupiły pamiątki w sklepiku.

Czwarty dzień rozpoczął się od zbiórki i wyjazdu do Parku Edukacyjno- Rekreacyjnego w Klimkach. Największą atrakcją była wysoka zjeżdżalnia,  wspinaczki, a także wykopywanie skamieniałości. Następnie zjadły pyszne hot-dogi, po czym udały się do lasku, w którym mogły posłuchać ciekawostek przyrodniczych.


Ostatni dzień pierwszego tygodnia spędziliśmy w szkole.. Dzieci wykonywały eksperymenty, grały w gry planszowe, brały udział w warsztatach tanecznych. Samodzielnie wykonały ciecz nienewtonowską, z której zrobiły gniotki.

Wypoczynek  letni dla dzieci  i  młodzieży  w  formie półkolonii w 2021  r.  został  dofinansowany  ze  środków Funduszu  Składkowego  Ubezpieczenia  Społecznego  Rolników  w kwocie 375,00  zł na każdego z 40 uczestników.