Ślubujemy!!!

19 października do grona uczniów naszej szkoły dołączyli pierwszoklasiści.

W obecności Grona Pedagogicznego, Rodziców oraz starszych koleżanek i kolegów złożyli uroczyste ślubowanie,

że od tej pory będą starać się być dobrymi uczniami, dbać o honor swojej szkoły i ojczyzny.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli.                 Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Odtańczyli i odśpiewali piosenki, wyrecytowali wiersze oraz wypili bardzo kwaśny cytrynowy napój. Po zakończonej prezentacji starsi uczniowie zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały „egzamin pierwszoklasisty”.

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania kolorowym ołówkiem dokonała Pani Dyrektor. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Izdebkach Kosnach.

Pierwszoklasiści otrzymali wspaniałe upominki: dyplomy,  słodycze, legitymacje, tarcze szkolne, książki oraz ozdobne ołówki.

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do klas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.