Dzień Dziecka w przedszkolu

1 czerwca świętowaliśmy w naszym przedszkolu Dzień Dziecka. Jest to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń!

W naszym przedszkolu tego dnia również nie zabrakło atrakcji. Dzień rozpoczęliśmy od wspólnych zabaw tanecznych na boisku przedszkolnym. Zabawy te wprowadziły wszystkich w świetny nastrój, a następnie tanecznym krokiem przeszliśmy na duży plac zabaw gdzie czekały na przedszkolaki kolejne atrakcje. Dzieci tradycyjnie huśtały się na huśtawkach, jeździły traktorkami, a także puszczały bańki mydlane, robiły wulkan z piany w kubeczkach i budowały konstrukcje z dużych klocków. Na dzieci czekała także fotobudka, gdzie wszyscy wykonali sobie pamiątkowe zdjęcia. Największą atrakcją okazały się jednak tatuaże, wykonywane przez Panie wychowawczynie.

Po obiedzie przedszkolaki wzięły udział w kiermaszu słodkości zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski i kontynuowały zabawy na placu przedszkolnym. Po południu dzieci miały bardzo artystyczne zajęcia. Malowały farbami w pionie na przezroczystej folii, a następnie zamieniły swoje buty na buty z folii bąbelkowej i stopami malowały na papierze. Po wszystkim czekał na dzieci grill i smaczne kiełbaski.

Tego dnia odwiedził nasze przedszkole niespodziewany gość – Wójt Gminy Zbuczyn, Pan Hubert Pasiak. Złożył on wszystkim dzieciom najserdeczniejsze życzenia, a także poczęstował przedszkolaki lizakami. Bardzo serdecznie dziękujemy!

Mamy nadzieję, że ten dzień, który obfitował w mnóstwo pozytywnych wrażeń, emocji i nowych doznań będzie mile wspominany przez dzieci.