Wyjazd do Kulinarnego Poddasza

W tym tygodniu nasze przedszkolaki wyruszyły na warsztaty do najlepszych profesjonalistów na „Kulinarne Poddasze”:

• wtorek 6 czerwca – grupa „Obłoczki” i „Gwiazdki”
  • środa 7 czerwca- grupa „Astronauci” i „Odkrywcy”

Pani Martyna zabrała nas w podróż do świata bajki „Pokemony”. Dzieci miały okazję zobaczyć i dotknąć „POKE’BOWL”, czyli kulkę w środku której znajdują się różne pokemony.  Następnie zostały przygotowane dla dzieci słoiczki z różnymi słodyczami, a zadaniem przedszkolaków było odgadnięcie jak nazywa się dany przysmak.

Potem razem z całą drużyną Pani Martyny przedszkolaki wykonały słodkie i okrągłe “pojemniki do których coś się łapie”, a następnie własnoręcznie ozdabiały opakowania na swoją kulę. Gdy przekąski się piekły, dzieci miały chwilę na sesję zdjęciową. Kolejną miłą atrakcją „Kulinarne Poddasze” było własnoręcznie wykonane danie rodem z krajów najważniejszych kreskówek azjatyckich, czyli ryż z różnymi składnikami. Na koniec każdy uczestnik dostał torbę z własnoręcznie zrobioną przekąską, bransoletką oraz imiennym paszportem kulinarnym. Ta wspaniała przygoda na pewno zostanie zapamiętana przez dzieci na długi czas.

Zapraszamy do galerii zdjęć poszczególnych grup.