5 lutego  w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień LEGO.

Przedszkolaki poznały historię twórcy najsławniejszych klocków na świecie oraz dowiedziały się, że nazwa LEGO pochodzi od słów „Leg godt”, co oznacza „baw się dobrze”. Układanie klocków pobudza kreatywność i wyobraźnię każdego malucha. Dziecko może wymyślać swoje własne budowle. Budując według określonego wzoru, uczy się z kolei cierpliwości, trenuje koncentrację i rozwiązuje problemy, a także rozwija wyobraźnię przestrzenną. Klocki dla dzieci rozwijają ich małą motorykę, ćwiczą koordynację ręka-oko. Są także niezrównane w trakcie nauki kolorów, rozpoznawania kształtów, wprowadzania pojęć, takich jak „duży”, „mały”, czy relacji przestrzennych (nad, pod, obok, przed). Dzieci mogą również trenować prawidłowy chwyt. Najwspanialsze natomiast w zabawie klockami Lego jest to, że pomysłów na konstrukcje z nich jest nieskończenie wiele.

Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione zestawy klocków, które mogli zaprezentować swoim kolegom.

Na zajęciach Obłoczki i Gwiazdki segregowali klocki, nazywali i rozpoznawali ich kolory, odwzorowywali ułożenie klocków na planszy ora zaprojektowali własne główki lego. Na zakończenie otrzymali pamiątkowe dyplomy Mistrza LEGO.

Na Astronautów i  Odkrywców tego dnia czekały stacje zadaniowe na których dzieci mogły poznać inny kreatywny sposób w jaki można wykorzystać klocki LEGO. Dzieci próbowały swoich sił w labiryncie zbudowanym z klocków, grali w memory na których ukryte były emocje ludzików lego, układali wyrazy  z sylab ukrytych na klockach, grali w grę w której rozwijali umiejętność liczenia dodając lub odejmując określoną liczbę klocków, układali litery z klocków oraz tworzyli swoje własne budowle. Na zakończenie zamienili się w grafików i zaprojektowali swoje ludziki lego.

Ogromną przyjemność w każdej grupie wiekowej sprawiła dzieciom sesja zdjęciowa z dużymi klockami.

Obłoczki

Gwiazdki

Astronauci

Odkrywcy